Jak na suché ruce?

16.11.2020

Suché a popraskané ruce? Se správnými výrobky a následnou péčí, ne!

  • Mýdlo, horká voda a dezinfekční přípravky na ruce mohou oslabit bariéru pokožky a vést k suché pokožce.
  • Použití mycích prostředků s vyváženým pH, studené vody a krému hned po umytí můžete snížit pocit sucha.

Abyste zabránili šíření choroboplodných zárodků nebo virů, je nutné si pravidelně umýt ruce mýdlem a vodou. Je to proto, že mýdlo odstraňuje lipidovou vrstvu - neboli tukovou membránu. Zničením této vrstvy "deaktivujete" viry a pomáháte zabránit jejich šíření. Mýdlo také odstraňuje ochranné lipidy ve vaší pokožce, což může vést k suchým a popraskaným rukám. 

Zjevné příznaky suchých rukou z nadměrného mytí:

  • svědění, šupinatá nebo popraskaná kůže
  • viditelné zarudnutí, napnutá až drsná kůže
  • zvýšená citlivost po umytí rukou

Jak tedy chránit ruce před vysušením?

1. Použijte mycí prostředek s vyváženým pH nebo "výživné" mycí prostředky, které jsou s vyváženým pH a zachovají bariéru pokožky. Některé mají dokonce uklidňující vlastnosti. Proč pH vyvážené? Obyčejné mýdlo má tendenci být zásadité, což může narušit bariéru pokožky a vyvolat pocit suchosti. Mycí prostředek s vyváženým pH je blízký kyselému pH pokožky.

2. Umývejte si ruce pod vlažnou nebo studenou vodou. Horká voda se může zdát lepší a příjemnější, ale vysušuje a dráždí pokožku. Je to proto, že ochranná lipidová vrstva vaší pokožky je něco jako máslo; zůstává pod studenou vodou, ale pod horkou vodou se může rozpustit. Jakmile se rozpustí, vlhkost z pokožky rychle uniká.  

3. Naneste krém po umytí rukou nebo použití dezinfekčního prostředku na ruce. Vaše pokožka ztratí hydrataci do 60 sekund po umytí. Proto je důležité okamžitě aplikovat krém na ruce. To pomáhá zabránit suchu a posílit lipidovou bariéru. Hledejte přísady jako ceramidy, fytolipidy, glycerin, aloe a kyselina hyaluronová. 

Vyzkoušejte BODY THERAPY od Dermalogica. Produkty z tělové řady vám pomohou vytvořit si aromaterapeutický lázeňský zážitek u vás doma, díky obsahu esenciálních olejů působících nejden na vaše tělo, ale i vaše smysly.

Váš pleťový terapeut DERMALOGICA Martina