Tonizace pleti

04.11.2020

K čemu to je?

Není to jen takový krok navíc, který nám jen bere čas a který nepotřebujeme? Právě že vůbec ne. A pokud se naučíte s tonikem pořádně zacházet, tak uvidíte, že se to vaší pleti bude líbit. 

Hlavním účelem tonika je tonizovat pleť. Co to ale znamená? To ve zkratce znamená, že tonikum připravuje pleť na další péči. Vlastně dost nešťastně se často povídá, že tonikum dočišťuje pleť. Tedy ho nanesete na vatový tamponek a mokrým tamponkem přejedete po pleti, tím odstraníte všechny nečistoty. Toto ale není primární funkcí pleťového tonika. Ono toho totiž umí mnohem více než stáhnout nečistoty. Především každé tonikum by mělo pleť lehce změkčit, a připravit ji tak na nanesení pleťového krému. Krém pak ke kůži lépe přilne a rychleji se vsákne.

Tím, že tonikum obsahuje hromadu vody, tak mimo jiné pomáhá pleť i hydratovat. Tonikum funguje spolu s pleťovým sérem a krémem v souladu a zvyšuje účinnost použitých látek. Navíc díky tekuté konzistenci se účinné látky dostávají do hlubších vrstev pleti a fungují tak lépe a rychleji.

Sprej by měl dělat jen jemnou mlhu, neměl by stříkat koncentrovaně na jedno místo, ale vodu spíše rozprášit do okolí. Na pokožku by měla poté dosednout jen jemná mlha. Takovou spršku oceníte třeba po namazání krémem, ten se rychleji vsákne a následný make-up pak bude i lépe držet. Malé šplíchnutí na nalíčený obličej zase pomůže make-up fixovat, odstraní příliš přepudrovaný vzhled a kdykoliv během dne i osvěží.

Váš pleťový terapeut DERMALOGICA Martina