Clean touch certified

24.09.2020

Vítejte u zásad společnosti Dermalogica pro zlepšení bezpečnosti služeb! 

Věříme, že osobní přístup je teď potřebnější než kdy dříve, je velmi důležité, abychom dodrželi správné kroky a vytvořili příjemnou a útulnou atmosféru, do které se mohou naši klienti opět vrátit. V Dermalogica stála bezpečnost a hygiena vždy na prvních příčkách důležitosti při našich postupech. 

12 klíčových zásad, které dodržujeme. Tyto zásady jsou určeny k vytvoření bezpečného prostředí pro služby v oblasti péče o pleť. 

1) Dopředu si ověřte své kliencty, že netrpí žádným onemocněním. Musíte se také ujistit, že v posledních 14 dnech nepřišli do kontaktu s osobou, u které se potvrdil COVID-19. Dále je potřeba ověřit, že i všichni zaměstnanci netrpí žádným onemocněním a byla jim změřena teplota před zahájením směny.

2) Doporučte klientům z vysoce rizikových a oslabených skupin, například osobám vyššího věku nebo se zhoršeným zdravotním stavem, aby dané zákroky raději nepodstupovali.

3) Ujistěte se, že dodržujete veškeré protokoly týkající se povinného odstupu. Ve společných prostorách by mezi klienty měly být alespoň 2 metry rozestupu. Například můžete naplánovat schůzky s odstupem, umožnit přístup z ulice nebo omezit vstup do vašeho kosmetického centra.

4) Klienti i zaměstnanci budou nosit roušku ve všech společných prostorách; a terapeuti budou mít čistou, suchou roušku při každé směně. Roušku je možné nosit při více jak jednom klientovi; ale je nutné ji nasazovat i sundávat hygienickým způsobem. Terapeuti budou také mít štít na obličeji při práci v blízkosti klienta; budou na sobě mít také čerstvě vypranou nebo jednorázovou zástěru během každé směny.

5) Ruce je vždy nutné umýt při vstupu do centra pro péči o pleť. Terapeuti si vždy viditelně umyjí ruce pomocí vody a mýdla po dobu 20 sekund předtím i potom, co se budou klienta dotýkat, po práci se znečištěnými nebo nesterilními nástroji a okolím. Každé ošetření nebo analýza pleti, která zahrnuje dotyk, by měla být zahájena očištěním obličeje.

6) Berte prosím na vědomí, že Dermalogica nedoporučuje nošení rukavic, protože jsme schopni si rychle, efektivně a často ruce umývat a dezinfikovat. Nošení rukavic nezabrání přenosu a může vést k mylnému pocitu bezpečí. Nejlepším postupem je časté mytí rukou pomocí vody a mýdla.

7) Veškeré profesionální produkty by měly být dezinfikovány po každém použití a uskladněny ve skříňce nebo uzavřené nádobě v době, kdy nejsou používány.

8) Ošetřovací lůžka musí být pokryta buď čistým papírem, čistým ručníkem anebo čistou plachtou pro každého jednotlivého klienta. Používejte pouze přikrývky, které je možné vyprat po každém klientovi.

9) Veškeré neporézní, kovové nebo plastové vybavení na více použití, včetně povrchů, musí být vyčištěno a dezinfikováno před každým použitím. Elektrické předměty by měly být nasprejovány a otřeny před každým použitím.

10) Je nutné mít čisté a znečištěné nástroje viditelně oddělené v dobře označených uzavřených nádobách.

11) Veškerá místa, kde často dochází ke kontaktu ve vašem centru péče o pleť, by měla být dezinfikována pokud jsou viditelně znečištěna a to nejméně jednou za hodinu.

12) Prodejní vzorky je nutné otřít před i po každém použití. Produkty, které jsou baleny ve sklenicích nejsou v současné době jako testery vhodné. Testery by se také měly nanášet pouze na ruce.

Jsme v tom spolu,

vaše P&M Beauty